Izglītojošā kampaņa “Es, Tu un Satversme”

Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija par godu Satversmes simtgadei 2022. gadā īsteno izglītojošo kampaņu 9. klašu skolēniem visā Latvijā “Es, Tu un Satversme”. Kampaņas atklāšana – 2022. gada 28. februārī.

Izglītojošās kampaņas ietvaros Satversmes vēstneši – Latvijas juristi – apmeklēs* Latvijas izglītības iestādes, lai skolēnus iepazīstinātu ar valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā.  Izglītojošā kampaņa dažādās Latvijas skolās ir lieliska iespēja skolēniem iegūt papildu zināšanas par Satversmi, savukārt Satversmes vēstnešiem ar savu vēstījumu aicināt stiprināt Satversmē noteiktās vērtības.  Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija uzsver, laikā, kad Krievija ir iebrukusi neatkarīgā Ukrainā, ir īpaši svarīgi īstenot izglītojošo kampaņu par Satversmes vērtībām jauniešu vidū, jo tas ir ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību un tiesisku valsti.

Kampaņa "Es, Tu un Satversme" norisināsies divos posmos:
2022. gada pavasarī no 28. februāra, kā arī rudens periodā no 12. septembra.


Kampaņas patroni: Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece

Kontaktinformācija: [email protected]

Izglītojošās kampaņas ietvaros Satversmes vēstneši darbojas pēc brīvprātības principa, daloties savā profesionālajā jurista pieredzē un sniedzot ieguldījumu izglītojot jauniešus, kuri veido nākamo Latvijas paaudzi un sabiedrību.

Kampaņā kā Satversmes vēstneši piedalīsies pārstāvji no Tieslietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Republikas prokuratūras, Satversmes tiesas, Saeimas, Eiropas tiesas, Latvijas Universitātes, Valsts kontroles, Latvijas Zvērinātu notāru padomes u.c. iestādēm.

Par kampaņas aktualitātēm un skolām, kas piedalās, papildu informācija tematiskajās sadaļās:

  1. Tieslietu ministrija "Satversme 100"
  1. Izglītības un zinātnes ministrija "Satversme 100"


Informācijas avots: Tieslietu ministrija

* Atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām – klātienē vai attālināti