Satversmes tiesas aktualitātes #Satversme100 ietvaros

Satversmes tiesā 6. maijā notiks Satversmes simtgadei veltītās pastmarkas atklāšana un pirmās dienas zīmogošana

Atzīmējot Latvijas Republikas Satversmes simtgadi, Latvijas Pasts sadarbībā ar Satversmes tiesu izdod īpašu pastmarku “Satversmei 100”, kas simboliski attēlo Satversmes stipro un stabilo vērtību ikviena valsts iedzīvotāja dzīvē. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022. gada 6. maijā Satversmes tiesā Jura Alunāna ielā 1, no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 euro un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža ir 50 000 eksemplāru.

Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Aploksnes vizuālajā noformējumā izmantots Satversmes simtgades logo, kurš aicina atvērt Satversmi un izzināt konstitūcijas regulējumu, tajā ietvertās vērtības un tās nozīmi mūsdienās, kā arī izstrādāšanas vēsturi. Satversmes simtgades logo autore ir māksliniece Dita Pence. Aploksnes fonā redzams arī kvadrātkods, ar kura palīdzību var apskatīt Satversmes simtgadei veltītu mājaslapu satversme100.lv. Mājaslapā vienkopus pieejama informācija par Satversmi un tās simtgadei veltītiem notikumiem.

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas Republikas Satversmei 100 iespējams aplūkot šeit.

Plašāk šajā ziņā.


Atzīmējot Satversmes simtgadi, Satversmes tiesa pirmo reizi Muzeju nakts ietvaros vērs savas durvis ikvienam interesentam

Atzīmējot Satversmes simtgadi, Satversmes tiesa 14. maijā pirmo reizi Muzeju nakts ietvaros aicinās interesentus apmeklēt tiesu, lai iepazītu Satversmes tiesas darbu un tās jaunizveidoto muzeju.

Satversmes tiesas Muzeju nakts tēma ir “Satversmes tiesa cilvēkam”, kurā atspoguļots tiesas uzdevums – aizstāvēt ikviena Latvijas iedzīvotāja Satversmē ietvertās pamattiesības. Muzeju nakts ietvaros interesenti varēs iegūt informāciju par Satversmes tiesas kompetenci un to, kā persona var iesniegt konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā.

Satversmes tiesa vienmēr bijusi atvērta dialogam ar sabiedrību, tomēr šogad pirmo reizi tā savas durvis vērs ikvienam interesentam, kurš Muzeju nakts ietvaros vēlēsies iepazīties ar Satversmes tiesas darba ikdienu.

Muzeju naktī tiesas apmeklētājiem būs iespēja satikt Satversmes tiesas tiesnešus un darbiniekus, kā arī apskatīt Satversmes tiesas telpas un apmeklēt tiesas jaunizveidoto muzeju, kas veltīts Satversmes tiesas vēsturei, tās attīstībai un tradīcijām.

Satversmes tiesas muzejs ir ilgi lolots projekts, kura ietvaros apzināta konstitucionālās kontroles attīstība Latvijā un sagatavoti materiāli par Satversmi un tajā ietvertajām vērtībām, veidota ekspozīcija par Satversmes tiesas attīstību un tradīcijām. Satversmes tiesas muzejs apmeklētājiem pirmo reizi tiks atvērts tieši Muzeju naktī.

Satversmes tiesa jebkuru interesentu gaidīs Muzeju naktī, 14. maijā, plkst. 17.00-23.00, Jura Alunāna ielā 1.

Plašāk šajā ziņā. 


Satversmes tiesas tiesneši noliek ziedus Satversmes sapulces prezidenta un Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietā

Svētdien, 1. maijā, Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina un tiesnesis Gunārs Kusiņš nolika ziedus Satversmes sapulces prezidenta, pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietā Meža kapos. Ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās arī Jāņa Čakstes dzimtas pārstāvji un 4. maija Deklarācijas kluba biedri.

Foto: Toms Norde.

Foto: Toms Norde.


Satversmes simtgadē Satversmes tiesa raidierakstā Tversme sarunāsies par ilgtspēju

9. februārī, publicēta Satversmes tiesas raidieraksta Tversme jaunās sezonas pirmā epizode, kura veltīta Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) simtgadei. Raidieraksta epizodē Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova sarunājās ar Sabiedrisko attiecību un protokola nodaļas vadītāju Ditu Plepu.

2022. gadā aprit simts gadu kopš Satversmes pieņemšanas un spēkā stāšanās. Satversmes uzdevums ir nodrošināt Latvijas kā demokrātiskas un tiesiskas valsts ilgtspējīgu pastāvēšanu cauri laikiem.4

Plašāk šajā ziņā.